42. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası

42. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası
42. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası
ERZURUM (AA) - 42. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasında mücadele edecek Erkek Milli Takımı, Karate Bölge Temsilcisi ve Karate...

ERZURUM (AA) - 42. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasında mücadele edecek Erkek Milli Takımı, Karate Bölge Temsilcisi ve Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Ahmet Çelebi nezaretinde İsviçre'ye gitti.

Düzce'de son etap kamp çalışmalarını tamamlayarak İstanbul 'a geçen ve oradan uçakla İsviçre'ye giden takımın hedefi ülkeye tüm kategorilerde şampiyon olarak dönmek.

Türkiye Karate Federasyonu Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Erkek Karate Milli Takım Teknik Direktörü Cengiz Çınar, yaklaşık 3 aydır sürdürdükleri kamp çalışmalarını tamamlayarak, 6-8 Şubat tarihlerinde İsviçre'de yapılacak şampiyonaya hazır olduklarını söyledi.

Son yıllarda yakaladıkları istikrarlı grafiği Zürih'te de devam ettirmek istediklerini belirten Çınar, şöyle konuştu:

"2014 yılında Portekiz'de 12 madalya almıştık. 2013'te de ülkemizde düzenlenen şampiyonada kazandığımız 18 madalya ile genel klasmanda ilk sırayı alarak takım halinde Avrupa Şampiyonu olmuştuk. Zürih'te de 18'i ferdi, biri takım olmak üzere 19 sıklette mücadele edeceğiz. Hedefimiz tüm kategorilerde madalya almak. Sporcularımız formları gayet iyi, onlara güveniyorum."