5 Nisan Avukatlar Günü

5 Nisan Avukatlar Günü
5 Nisan Avukatlar Günü
ERZURUM (AA) - CHP Erzurum İl Başkan Tevhit Yavuz, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Yavuz, mesajında, Çağlayan Adliyesi'nde...

ERZURUM (AA) -  CHP Erzurum İl Başkan Tevhit Yavuz, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yavuz, mesajında, Çağlayan Adliyesi'nde rehin alınıp şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için üzgün ve öfkeli olduklarını belirterek, Kiraz'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve yargı camiasına başsağlığı dileğinde bulundu.

CHP'nin, terör saldırılarının her şekline karşı olduğunu ifade eden Yavuz, "Terörist saldırı kimden ve hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın haklılığı tartışılamaz. Yargıya yapılan sözlü saldırılar, hakimlerin, savcıların, avukatların isimleri verilerek, yapılan tacizler bu tür kendini bilmezleri cesaretlendirmektedir" ifadesini kullandı.

Bu yıl 5 Nisan Avukatlar Günü'nü buruk kutladıklarını vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti:

"Avukatlar Günü'nde hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve bununla yakından ilgili ülke gündemiyle avukatlık mesleğinin yaşadığı sorunlar konusunda iç açıcı şeyler söylemeye ne yazık ki olanak yoktur. Avukatlar yargının kurucu unsuru olarak savunma görevlerini yerine getirerek, hukukun üstünlüğüne yaşamsal önemde katkı sunarlar."