6. Uluslararası Transanatolia Ralli Raid Yarışı

6. Uluslararası Transanatolia Ralli Raid Yarışı
6. Uluslararası Transanatolia Ralli Raid Yarışı
- Kars'ın Sarıkamış ilçesinde son bulacak yarışa katılan sporcular, 200 kilometrelik zorlu bir parkurda mücadele edecek

ERZURUM (AA) - 6. Uluslararası Transanatolia Ralli Raid Yarışı'nın 6'ıncı ayağı Erzurum'da başladı.

Palandöken Dağı'nda 12 ülkeden 250 sporcu ve 60 aracın katılımıyla başlayan 200 kilometrelik yarış, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde sona erecek. 

Yarışın startını veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yaptığı açıklamada, 6'ıncısı yapılan rallinin hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Sekmen, şöyle konuştu:

"Bu tip yarışmalar, ülkelerin tanıtımında, doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerini ortaya çıkaran, bunları uluslararası arenaya taşıyan yarışmalardır. Bin 500 kilometre yol yaparak buraya gelen sporcuları ağırlamaktan, mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Erzurum son yıllarda büyük organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Bugün de bir ralli yarışmasına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünkü etap 15. Tümen'in bulunduğu Sarıkamış'ta tamamlanacak. Görmüş olduğunuz gibi şehrimiz emniyetli ve huzurlu bir şehir. Bu tip yarışmalarda inşallah şehrimizi ön tarafa çıkaracak."

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil de bu organizasyonun, Erzurum'un tarihi ve kültürünün tanıtılması açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Kurum olarak, bu tür organizasyonların her zaman yanında olduk. Bu tür organizasyonlar, hem ilimizin tanıtılması hem de buna benzer organizasyonların yapıldığının görülmesi açısından çok önemli" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  zaman

  ,

  kurum

  ,

  Büyükşehir