"81 İlde Ailem Var" Projesi

"81 İlde Ailem Var" Projesi
"81 İlde Ailem Var" Projesi
- "81 İlde Ailem Var" projesiyle 75 öğrenciye, Erzurum'un tanıtımı, tarihi ve turistik mekanların ziyareti, doğa sporları, çeşitli tur imkanları sağlanacak - Proje Koordinatörü Fidan: "Erzurum ile gönül bağı bulunan gençlerin milli, manevi, insani ve doğal çevresel değerlere bağlı etkinliklerle, toplumun farklı kesimleri arasında birlik ve beraberlik duygusunun yüceltilmesine katkı sağlayacağız"

ERZURUM (AA) - Erzurum'da düzenlenen "81 İlde Ailem Var" projesiyle Türkiye 'nin çeşitli illerinden gelen 75 öğrenciye, Erzurum'un tanıtımı, tarihi ve turistik mekanların ziyareti, doğa sporları, çeşitli tur imkanları sağlanacak.

Çağlayan Bilim ve Sanat Derneği tarafından hazırlanan "81 ilde Ailem Var" projesi, İçişleri Bakanlığı, Erzurum Valiliği,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, ERVAK, Uzundere Belediyesi ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği (DADAK) işbirliğinde uygulamaya konuldu.

Proje Koordinatörü Erbil Fidan, proje ile Türkiye genelindeki 14-29 yaş arasındaki şehit ve gazi yakınlarını Erzurum'da ağırladıklarını belirterek, etkinliğin ilk gününde misafirler için kaynaşma ve sportif etkinlikler düzenlediklerini anlattı.

Fidan, "Erzurum'da 4 gün misafir edeceğimiz gençlerimizle ilk gün doğa sporları, tırmanış, bisiklet turu ve ip üzerinde yürüme (Snackline) etkinliği yaptık. Erzurum'un tarihi ve turistik yerlerini gezeceğiz. Tortum şelalesi gezisi, kano ve bisiklet turları olacak. Uzundere'deki tarihi mekanları gezecekler. Pazar günü şehit ve gazi yakınları için Ulu Camide mevlit okutulacak. Erzurum'la gönül bağı bulunan gençlerin milli, manevi, insani ve doğal çevresel değerleri taşıyan etkinliklerle, toplumun farklı kesimleri arasında birlik ve beraberlik duygusunun yüceltilmesine katkı sağlayacağız" diye konuştu.

Şırnak'tan projeye katılan Sezgin Gökçe, etkinliği çok faydalı bulduğunu belirterek, "Doğu ve batıdan gelen arkadaşlarla burada kaynaştık. Bu tür projelerin artarak devam etmesini istiyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Proje kapsamında, Erzurum'da konuk edilen 75 öğrenci Pazartesi günü memleketlerine uğurlanacak.