"9. Uluslararası Öğrenci Buluşması" Erzurum'da yapılacak

"9. Uluslararası Öğrenci Buluşması" Erzurum'da yapılacak
"9. Uluslararası Öğrenci Buluşması" Erzurum'da yapılacak
- Erzurum'da, 48 ülkeden temsilcinin katılımıyla "9. Uluslararası Öğrenci Buluşması" 23-24 Nisan tarihlerinde yapılacak

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, 48 ülkeden temsilcinin katılımıyla "9. Uluslararası Öğrenci Buluşması" 23-24 Nisan'da yapılacak.

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği yöneticileri ve Mısır, Azerbaycan, Fas ve Benin Cumhuriyetinden gelen misafir öğrencileri makamında kabul etti.

Dernek Başkanı Ertan Halit Aksakal, ziyarette yaptığı açıklamada, "Uluslararası Öğrenci Buluşması"nın bu yıl 23-24 Nisan'da 48 ülkeden temsilcinin katılımıyla Erzurum'da yapılacağını belirtti.

Etkinliklerin Yakutiye Kent Meydanı'nda düzenleneceğini belirten Aksakal, 48 ülkenin stant açacağı buluşmada, ülke temsilcilerinin ülkelerine ait materyalleri sergileyerek, folklor oyunları ve yöresel lezzetleri Erzurumluların beğenisine sunacaklarını aktardı.

Kabulde öğrencilerle sohbet eden Altıparmak, yurt dışından gelerek öğrenim gören öğrencileri yabancı olarak görmediklerini, misafir ve kardeş olarak kabul ettiklerini dile getirdi.

Altıparmak, "Uluslararası Öğrenci Buluşması" ile renklerin, dillerin, kültürlerin ve farklı coğrafyaların aynı meydanda buluşacak olmasının tarif edilemez bir güzellik olduğunu dile getirerek, "Erzurumluların da bu önemli etkinlikte yer alması gerekiyor. Bu sayede farklı etkinliklerle hem şehirlerin hem de ülkelerin kültürel zenginlikleri katılımcılarla buluşmuş olacak. 7'den 70'e tüm Erzurumlularında bu etkinliğe önemli bir renk katacağına inancım tamdır." ifadelerini kullandı.