A Milli Kadın Futbol Takımı Erzurum'da kampa girdi

A Milli Kadın Futbol Takımı Erzurum'da kampa girdi
A Milli Kadın Futbol Takımı Erzurum'da kampa girdi
- A Milliler, Avrupa Şampiyonası Elemeleri 5. Grup'ta Hırvatistan ile karşılaşacak

ERZURUM (AA) -  A Milli Kadın Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemeleri 5. Grup'ta, Hırvatistan ile yapacağı maç için Erzurum'da kampa girdi.

Palandöken ilçesindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezinde ilk antrenmanını gerçekleştiren millier, ısınma hareketlerinin ardından 5'e 2 top kapma ve dar alanda pas çalışması yaptı. 

Teknik direktör Talat Tuncel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, grupta Hırvatistan'ın yanı sıra Macaristan, Almanya ve Rusya'nın da bulunduğunu söyledi.

Zor bir grupta mücadele ettiklerini aktaran Tuncel, şöyle devam etti:

 "Hırvatistan bizimle aynı düzeyde bir takım. Grubumuzda dünyanın en iyisi Almanya ve 8. sırasında yer alan bir Rusya var. Onlarla oynamak çok zor. Grubumuzda yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışacağız. Hırvatistan ve Macaristan maçlarını kazanmamız, bizim için çok önemli. Moral açısından bu maçları mutlaka kazanmamız gerekiyor. Bu maçın Erzurum'da olması için çok büyük çaba harcadık."

Takım kaptanı Esra Erol da Erzurum'da ilk kez milli maça çıkacaklarını hatırlatarak, "İyi bir şekilde hazırlandık. Seyirci ve ilgiye ihtiyacımız var. Elimizden gelen her şeyi fazlasıyla yapacağız" dedi. 

Türkiye ile Hırvatistan arasındaki karşılaşma, 17 Eylül Perşembe günü Erzurum'daki Kazım Karabekir Stadı'nda oynanacak.