Adıyaman'daki çatışma

Adıyaman'daki çatışma
Adıyaman'daki çatışma
- AK Parti Erzurum İl Başkanı Yeşilyurt: "Ülkemizin birliğini, dirliğini, huzurunu bu tarz oyunlarla bozmak isteyenlere geçmişte fırsat vermediğimiz gibi bugünde bu millet asla fırsat vermeyecektir"

ERZURUM (AA) - AK  Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Adıyaman'daki terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı.

Yeşilyurt, yaptığı yazılı açıklamada, Adıyaman'da  askere yapılan saldırıyı kınadığını belirtti.

 Terör örgütünün saldırısıyla şehit olan askere Allah'tan rahmet, yaralı askerlere de acil şifa dileyen Yeşilyurt, şunları kaydetti:

"Teröristlerce barış sürecini sabote etmeye yönelik yapılan saldırılar ülkemizin huzur, gelişim, refah ve ekonomideki yükselişini engelleyemeyecektir. Tarih boyunca ülkemizin bulunduğu coğrafya üzerinde emperyalist güçlerin emellerine yönelik çeşitli oyunlar oynanmaktadır. Bütün bu oyunlara karşı her geçen gün güçlenen ülkemiz gerekli müdahale ve mücadeleyi göstermiş, söz konusu oyunları bozmuştur. Yapılan bu tür terör eylemlerinin tek bir hedefi olan huzur ve kaos ortamı oluşturmaktır. Ülkemizin birliğini, dirliğini, huzurunu bu tarz oyunlarla bozmak isteyenlere geçmişte fırsat vermediğimiz gibi bugünde bu millet asla fırsat vermeyecektir. Tam tersine bizi millet olarak daha da perçinleyecek ve kenetleyecektir. Bundan medet umanlar yanıldıklarını pek yakında da anlayacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi terörün dili, dini, ırkı ve milleti yoktur."

Yeşilyurt, gençleri tuzaklara, kirli tezgahlara, provokasyon, tahriklere yenik düşmeyip vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlayıp, birlikte el ele yeni Türkiye süreci için mücadele etmeye davet etti.