AK Parti Erzurum İl Başkanı Yeşilyurt:

AK Parti Erzurum İl Başkanı Yeşilyurt:
AK Parti Erzurum İl Başkanı Yeşilyurt:
- "Resmi olmayan sonuçlara göre, ilimizde 5 milletvekili çıkardık. 1 milletvekilini de MHP çıkardı"

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, sandıkların büyük oranda açıldığını ve resmi olmayan sonuçlara göre, Erzurum'da 5 milletvekili çıkardıklarını bildirdi.

Yeşilyurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimin güvenli bir ortamda gerçekleştirildiğini belirterek, sonuçların ülkeye ve millete daha mutlu, güzel günler sağlayacağını ifade etti.

Yeşilyurt, "Erzurumlu hemşehrilerime verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Hiçbir zaman bizi mahcup etmediler. İnşallah AK Parti hizmetlerine kaldığı yerden daha büyük Türkiye için devam edecek. Erzurum'da resmi olmayan sonuçlara göre, 5 milletvekili çıkardık. 1 milletvekilini de MHP çıkardı. Teşkilatıma, gönüllülere ve bütün seçmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

- Erzurum'da coşkulu kutlama

Seçim sonuçlarının büyük oranda açıklanması ve AK Parti'nin tek başına iktidar olduğunu öğrenen binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla AK Parti İl Başkanlığı önünde bir araya geldi.

Burada sevinç gösterisinde bulunanlara caddeden geçen araçlar da kornayla eşlik etti.

Bu arada, TBMM'de 6 milletvekili ile temsil edilen Erzurum'da, 7 Haziran seçimi sonrası 4 milletvekilliğine AK Parti, birer milletvekilliğine de MHP ve HDP sahip olmuştu. Mevcut sonuçlara göre, HDP'nin 1 milletvekili AK Parti'ye geçmiş oldu.