AK Parti Erzurum Milletvekili Taşkesenlioğlu:

AK Parti Erzurum Milletvekili Taşkesenlioğlu:
AK Parti Erzurum Milletvekili Taşkesenlioğlu:
- "20 Temmuz Suruç katliamından sonra Türkiye'yi bir terör sarkacına, bir kaos girdabına sokmak isteyen çevrelere karşı yürütülmekte olan mücadele devam ederken DAEŞ, PKK, DHKP-C veya başka adlarla hangi terör örgütü olursa olsun hepsinin hedefi insan canıdır, insan onurudur, ülkemizin geleceğidir"

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, son günlerdeki terör saldırılarına ilişkin, "20 Temmuz Suruç katliamından sonra Türkiye 'yi bir terör sarkacına, bir kaos girdabına sokmak isteyen çevrelere karşı yürütülmekte olan mücadele devam ederken DAEŞ, PKK , DHKP-C veya başka adlarla hangi terör örgütü olursa olsun hepsinin hedefi insan canıdır, insan onurudur, ülkemizin geleceğidir" dedi.

Taşkesenlioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de her şey meşruiyet çizgisi içinde ve milli iradenin söylediği yolda ilerlerken, birden demokrasiye, güvenliğe ve Türkiye'nin geleceğine darbe vurmak isteyen şer odaklarının eş zamanlı milli birlik ve kardeşliği bozmak suretiyle toplumsal barışı ortadan kaldırmaya yönelik eylemlerle harekete geçtiği bir zaman dilimine girildiğini bildirdi.

Türkiye'ye dönük eşzamanlı terör saldırılarının huzura, demokrasiye ve kardeşliğe yönelik olduğunu ifade eden Taşkesenlioğu, "20 Temmuz Suruç katliamından sonra Türkiye'yi bir terör sarkacına, bir kaos girdabına sokmak isteyen çevrelere karşı yürütülmekte olan mücadele devam ederken DAEŞ, PKK, DHKP-C veya başka adlarla hangi terör örgütü olursa olsun hepsinin hedefi insan canıdır, insan onurudur, ülkemizin geleceğidir" ifadelerini kullandı. 

Taşkesinlioğlu, Türkiye'nin çok zor zamanlar yaşadığını anımsatarak, şunları kaydetti:

"En büyük fedakarlık, bu ülke için canını verenlerin yaptığı fedakarlıktır. Şehitlerimizin emaneti omuzlarımızda ve yüreğimizdedir. Yüreğimizde bu emaneti taşıya taşıya ülkemizin geleceği, özgürlüğü, bağımsızlığı ve milletimizin birliği beraberliği, kardeşliğimiz için şehit düşmüş bütün geçmiş kahramanlarımız gibi onları da yüreğimize gömdük. Ülkemizin aziz toprağı yanında yüreğimizdeki yerleri hep baki kalacaktır."

Huzur ve sükun içinde güvenlik birimlerinin yürüttüğü kudretli mücadelenin devam ettiğini belirten Taşkesenlioğlu, bu mücadelede şehit olanların ruhuna ithafen başlatılan hatim kampanyasının duasının 13 Ağustos günü akşam namazını müteakiben Ulu Cami'de yapılacağını vurguladı.