AK Parti Erzurum mitingi

AK Parti Erzurum mitingi
AK Parti Erzurum mitingi
- Eski İçişleri Bakanı Ala: "Bize, soykırım iftirasını atanlara Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Palandöken'in eteklerinden haykırıyoruz ve o sözlerini, o kararlarını aynen iadeli taahhütlü olarak iade ediyoruz"

ERZURUM (AA) - Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Bize, soykırım iftirasını atanlara Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Palandöken'in eteklerinden haykırıyoruz ve o sözlerini, o kararlarını aynen iadeli taahhütlü olarak iade ediyoruz" dedi.

Ala, İstasyon Meydanı'nda düzenlenen AK Parti Erzurum mitinginde yaptığı konuşmada, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılını kutlandığını belirterek, şehitleri Aziziye'den, Erzurum'dan rahmetle andıklarını vurguladı.

Türkiye 'nin bu dönemlerde istikrar içerisinde büyümesi ve kalkınmasının nelere kadir olduğunu, neleri çözeceğini çok iyi bilenlerin çeşitli biçimlerde harekete geçtiğini belirten Ala, şöyle devam etti:

"Bize, Erzurum'a, Erzurumlu'ya, yaratılanı Yaradan'dan ötürü severiz diyen bir dinin, bir kültürün mensuplarına, 'soykırım' iftirasını atanlara Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Palandöken'in eteklerinden haykırıyoruz ve o sözlerini, o kararlarını aynen iadeli taahhütlü olarak iade ediyoruz. Bırak sen onları, insanlık nedir öğrenmek istiyorsan İstasyon Meydanı'na gel, Erzurum'a gel, Nene Hatun'un torunları ile konuş ve insanlık, merhamet, nedir öğren" diye konuştu.

Dışarıda Erzurumlu'dan senet istenmediğini, Erzurumlu'nun sözünün senetten daha kıymetli olduğunu vurgulayan Ala, bu emaneti hiçbir zaman yere düşürmediklerini ve düşürmeyeceklerini dile getirdi.

Ala, Türkiye'nin hedefleri olduğunu belirterek, "Türkiye'nin hedeflerini koyduk. Nedir o? Dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına gireceğiz, 2023 hedefimiz budur. Bunu istikrarla bütün İslam dünyasına örnek olacak şekilde kardeşlerimize sunmaya hazır mıyız? Bu hedeflerimizi gerçekleştirecek olan bilge adam bilge başbakan, ilk mitingini Erzurum'da yapıyor" diye konuştu.