AK Parti İspir İlçe Başkanı Çetinkaya Erzurum'da

AK Parti İspir İlçe Başkanı Çetinkaya Erzurum'da
AK Parti İspir İlçe Başkanı Çetinkaya Erzurum'da
- Terör örgütü PKK üyelerince kaçırılan AK Parti İlçe Başkanı Çetinkaya, serbest kaldıktan sonra memleketi Erzurum'a geldi

ERZURUM (AA) - Terör Örgütü PKK mensuplarınca Bingöl'ün Genç ile Diyarbakır'ın Lice ilçesi arasında bulunduğu otomobilden indirilip kaçırılan AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya, serbest kalmasının ardından memleketi Erzurum'a geldi.
Erzurum Havalimanında gazetecilere açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Çetinkaya'nın 31 Mart'ta akşam saatlerinde serbest bırakıldığını, sağ salim bir şekilde yuvasına döndüğünü söyledi.
Yeşilyurt, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün Diyarbakır'da bir dizi ziyaretleri olduğunu aktararak, "Sayın Başbakanımız, ilçe başkanımız Çetinkaya ile görüşmede bulundular. Bu süreçte emeği geçen herkese, sabır ve metanet içinde bu süreci değerlendiren ailesine ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Yeşilyurt, "Hiç umudumuzu kaybetmedik. Allah'a şükür bugün de sağ salim yuvasına döndü. Bu süreçte bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız her safhasında bizzat vaziyet ettiler duruma. AK Parti ailesi olarak çok sevinçliyiz. Çocukları babalarına kavuştu. Bizler de bu mutluluğu hep beraber yaşamanın sevincini taşıyoruz. Allah herkesi korusun ve kollasın."
Çetinkaya da öncelikle toprağına ve kocaman ailesine kavuştuğu için Allah'a şükrettiğini dile getirdi.
Çetinkaya, kurtulmanın mutluluğunu yaşarken, dün Diyarbakır'daki terör saldırısında şehit olan İspirli Mustafa Karakaya'nın acı haberini aldığını belirterek, "Hemşehrimiz olan aziz şehidimi rahmetle ve minnetle yad ediyor, kederli ailesine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Kendimi kurtarırken büyük mutluluk yaşarken, onun şehadet haberini duymak beni çok üzmüştü. Ondan dolayı sevincim buruk" ifadelerini kullandı.
Çetinkaya, çok büyük bir milletin parçası olunduğunu, alıkonulduğu ortamda bir kez daha yaşadığını anlatarak, şunları kaydetti:
"Terör örgütünün, birkaç kelam edip sürekli konuşmaya çalıştığım kişiyle, biçare ve pişmanlık içinde olduklarını, ne yaptıklarını çok bilmeyen bir yapı içinde olduklarını canlı canlı görmüş oldum. Bugün aziz toprağım, güzel şehrim Erzurum'dayım. Sayın il başkanımız olayın başından itibaren ilgi ve alakasını hiç üzerimizden eksik etmedi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Sayın Başbakanımızın olayın bütün aşamasında ilgilendiklerini, kurtulduktan sonra daha yakın gördük. Sayın Başbakanımız bugün Diyarbakır'daki bütün programlarında beni yanında bulundurdu. Çok mutluyum. Tekrardan bu ailenin bir parçası olarak aranıza dönmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Rabbim bu tür kederleri bir daha yaşatmasın. Hiçbir kardeşimizin böyle bir acı yaşamasını istemiyor ve yaşayanların da bir an önce yuvalarına dönmelerini Rabbimden istiyorum."
Havalimanındaki karşılamada, parti üyeleri ve ilçe başkanının ailesi bulundu.
AK Parti İspir İlçe Başkanı Çetinkaya'nın, kardeşi Şahin Çetinkaya ve beraberindeki bir kişiyle 29 Mart'ta Erzurum'dan Şanlıurfa'ya giderken içinde bulundukları otomobil, Bingöl'ün Genç ile Diyarbakır'ın Lice ilçesi arasında terör örgütü PKK üyeleri tarafından durdurulmuş, Salih Zeki Çetinkaya'yı yanlarına alarak kaçıran teröristler, kardeşi ile yanlarındaki kişiyi ise serbest bırakmıştı.