AK Partili belediye encümeni Yıldıztaş'ın kaçırılması

AK Partili belediye encümeni Yıldıztaş'ın kaçırılması
AK Partili belediye encümeni Yıldıztaş'ın kaçırılması
- Yaklaşık 2 ay önce PKK terör örgütü mensuplarınca kaçırılan Yıldıztaş'ın serbest bırakıldığı bildirildi

ERZURUM (AA) - Erzurum'un Çat ilçesinde 19 Temmuz'da bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırılan AK Parti İlçe Belediye Encümen Üyesi İsmail Yıldıztaş'ın, Türkiye -Irak sınırındaki Zaho'da serbest bırakıldığı bildirildi.

Erzurum AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece yarısından sonra Yıldıztaş'ın Türkiye'ye giriş yapacağını söyledi.

Bunun için encümen üyesinin kardeşi Mehmet Yıldıztaş ile Şırnak vali yardımcılarından birinin de Habur Sınır Kapısı'na gittiğini belirten Yeşilyurt, şöyle konuştu:

"İsmail Yıldıztaş, kardeşi ve vali yardımcımızdan aldığımız bilgilere göre, bu gece Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye alınacak. Şu an encümen üyemizin yanında amcasının oğlu Ahmet Yıldıztaş da bulunuyor. Aldığımız bilgilere göre, encümen üyemizin sağlık durumu iyi. Bu duruma çok sevindik ve güzel bir gelişme oldu."

Yıldıztaş, 19 Temmuz'da öğle saatlerinde kendi aracıyla Çat ilçesi Mardo grup köy yolunda seyir halindeyken, önü siyah bir ciple kesilmiş ve kaçırılmıştı.

Terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırılan Yıldıztaş'ın bulunması için çalışma başlatılmıştı.