"Akademisyen-Öğretmen Buluşması" etkinliği

"Akademisyen-Öğretmen Buluşması" etkinliği
"Akademisyen-Öğretmen Buluşması" etkinliği
ERZURUM (AA) - Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halim Ulaş, "Akademisyen-Öğretmen Buluşması" etkinliği...

ERZURUM (AA) -  Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halim Ulaş, "Akademisyen-Öğretmen Buluşması" etkinliği kapsamında Pasinler ilçesinde öğrencilerle buluştu.

Pasinler 13 Mart İlkokulu yöneticileri tarafından, öğrencilerin motivasyonunun artırılmasına yönelik düzenlenen etkinlik kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Doç. Dr. Ulaş, öğrenci ve yöneticilerin, eğitim sürecinde yapmaları gerekenleri anlattı.

Ulaş, "Eğitimde ıskalama hakkımız yok. Eğitimsel verimliliği gerçekleştirmeliyiz. Etkinlik temelli ders işlenmeli, yaparak yaşayarak öğrenme gerçekleştirilmelidir. Öğretmen kendisini sevdirmeli, bunun yanında da fedakar olmalıdır. Öğretmenler yaptıkları işe inanmalıdır. Öğretmen, ' bugün daha iyi nasıl öğretebilirim' endişesini taşımalı, ideali ve ufku olmalıdır" dedi.

Okul Müdürü Murat Öztürk de düzenledikleri organizasyonun çok verimli olduğunu, öğretmen ve öğrencileri olumlu yönde motive ettiğini dile getirdi.