Amatör maçlar için 3 Temmuz Stadı önerildi

ERZURUM (AA) - Erzurum'da 15 Kasım'da başlayacak 1. Amatör Küme Futbol Maçları'nın 3 Temmuz Stadında oynanması için toplantı yapıldı.Türkiye Amatör...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da 15 Kasım'da başlayacak 1. Amatör Küme Futbol Maçları'nın 3 Temmuz Stadında oynanması için toplantı yapıldı.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ASKF) Erzurum Şube Başkanlığı 1. Amatör Küme Maçlarının 3 Temmuz Stadında oynanması için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden (GHSİM) de destek istedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanı Sultan Seyhan, GHSİM İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, ASKF Başkanı Selahattin Codur ve 2. Başkan Suat Hayri Güneş, GHSİM'de bir araya geldi.

Kentteki kulüplerin maddi açıdan zor günler geçirdiğini ifade eden Codur, kulüplere maddi anlamda yardımcı olmak ve onları külfetten kurtarmak için bu sezon Büyükler 1. Amatör Küme Maçlarını 3 Temmuz  Stadında oynatma kararı aldıklarını söyledi.

ASKF'nin görüşüne sıcak baktıklarını belirten Taşkesenligil, şöyle konuştu:

"Bu konuda üzerimize düşeni yaparız. Amacımız gençliğe spor yaptırmak ve onları obezite ile kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. ASKF Erzurum Şubesi yönetimi bize 1. Amatör Küme Büyükler Ligi maçlarının 3 Temmuz Stadında oynanması talebini iletti. Kendilerine her şekilde yardımcı olacağımızı  ilettik. Zaten Erzurum'da ekonomik imkanlar nedeniyle sayıları az olan kulüplerin mağdur olmaması için elimizden gelen gayreti gösteririz. ASKF'nin teklifine olumlu yaklaşıyoruz."