Ambulans şoförlerine ileri sürüş eğitimi

Ambulans şoförlerine ileri sürüş eğitimi
Ambulans şoförlerine ileri sürüş eğitimi
ERZURUM (AA) - İl Sağlık Müdürlüğünün 112 Acil Komuta Merkezi'nde görevli ambulans şoförlerine, ileri sürüş teknikleri eğitimi verildi.Vakalara...

ERZURUM (AA) - İl Sağlık Müdürlüğünün 112 Acil Komuta Merkezi'nde görevli ambulans şoförlerine, ileri sürüş teknikleri eğitimi verildi.

Vakalara süratle müdahale etmelerini sağlamak, daha deneyimli ve pratik personel yetiştirmek amacıyla uzman eğitmenler gözetiminde teorik ve pratik testlerden geçen ambulans şoförleri, eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Trafiğe kapalı alanda kaygan ve yağışlı yolda gerçekleşen eğitimde, ambulans sürücülerinin manevra, viraj kabiliyeti, ileri ve geri sürüş teknikleri ile araca hakimiyetleri de test edildi.

Eğitime katılan 12 ambulans şoförüne, araç içinde görevli acil tıp teknisyenleri ve paramedik personel de eşlik etti.

İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik, sağlık personellerinin 24 saat vatandaşın hizmetinde olduğunu belirterek, "İstiyoruz ki acil yardıma muhtaç olan, canlarını bize emanet eden vatandaşlarımıza kısa sürede ulaşalım ve onlara gerekli tıbbi müdahaleleri zamanında yaparak, hastanelere kazasız ve emin bir şekilde ulaştıralım" dedi.


  ETİKETLER:

  Pratik

  ,

  personel

  ,

  müdahale