Anadolu Ajansı 96 yaşında

Anadolu Ajansı 96 yaşında
Anadolu Ajansı 96 yaşında
- Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, mesaj yayımladı

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Anadolu Ajansının kurulduğu günden beri ve milli mücadele döneminden bugüne kadar aziz vatanın dört bir sathına ulaştırdığı haberlerle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin milli birlik ve beraberlik ruhuna önemli katkı sunduğunu belirtti.

Sekmen, Anadolu Ajansı'nın, kuruluşun 96. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, ajansın ilkeli ve tarafsız habercilik anlayışı ile mesleki etik kurallarını şiar edinerek hayata geçirdiği yayın politikasıyla Türk medyasının mihenk taşı konumuna ulaştığını ifade etti.

Ajansın, kuruluşunun 96. yılını kutlayan Sekmen, mesajında şunları kaydetti:

"Anadolu Ajansı, kurulduğu günden beri ve milli mücadele döneminden bugüne kadar aziz vatanımızın dört bir sathına ulaştırdığı haberlerle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin milli birlik ve beraberlik ruhuna önemli katkı sunmuştur. Medyada her türlü donatım ve teçhizata sahip bu güzide kuruluş, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde görev yapan gazetecilerin eğitimi noktasında açtığı haber akademisi projesi ile gazetecilik mesleğinde adeta ilkleri gerçekleştirmiştir. Bu vesileyle Anadolu Ajansı'nın 96. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, kurumda görev yapan gazetecilere meslek hayatlarında başarılar diliyorum."