Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özsoy, Ankara'daki terör saldırısını kınadı

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, Ankara 'daki terör saldırısını kınadı.  

Özsoy, Ankara Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenecek "Barış mitingine" katılacak grupların toplandığı Tren Garı Kavşağı'da düzenlenen bombalı terör saldırısına ilişkin yayımladığı mesajda, terörün bir insanlık suçu olduğunu dile getirdi. 

Yapılan saldırının milletin birlik ve beraberliğine, kardeşliğe,  demokratik yaşama ve geleceğe yönelik gerçekleştirildiğini ifade eden Özsoy, şunları kaydetti: 

"Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Toplum olarak üzerimize düşen görev, terörün arkasındaki karanlık güçleri ortaya çıkartmak ve gerekli cezanın verilmesini sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda tüm kesimleri göreve davet ediyorum."