Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- AK Parti Erzurum İl Başkanı Yeşilyurt: "Milletimizin genel seçimlerle ilgili demokratik hakkına gölge düşürmeye kast eden karanlık odakların oyununa asla gelmeyeceğiz"

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt,  Ankara 'daki terör saldırısını kınayarak, milletin genel seçimlerle ilgili demokratik hakkına gölge düşürmeye kast eden karanlık odakların oyununa asla gelmeyeceğini belirtti. 

Yeşilyurt, Ankara Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenecek "Barış mitingine" katılacak grupların toplandığı Tren Garı Kavşağı'da düzenlenen bombalı terör saldırısına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, 7 Haziran seçimleri öncesi yapılan terör eylemleriyle amacına ulaşamayan kirli ellerin, Ankara'da aynı eylemi devreye soktuğunu ifade etti. 

Terör odaklarının Türkiye 'nin huzur ve güvenini bozma girişiminde bulunarak hain ve şer güçlerin maşası olmaya devam ettiğini die getiren Yeşilyurt, şunları kaydetti:

"Milletimizin genel seçimlerle ilgili demokratik hakkına gölge düşürmeye kast eden karanlık odakların oyununa asla gelmeyeceğiz. Devletimiz, terörle mücadeledeki kararlılığından asla vazgeçmeyecek ve bütün terör odaklarının kökünü kazıyacaktır. Birliğimize, dirliğimize göz diken vatan hainlerinin ülkemiz üzerindeki emelleri kursaklarında kalacak ve her biri yok olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti tarihide ilk defa 13 yıllık bir iktidar döneminde sağlanan barış, huzur ve istikrarın bozulmasına yönelik iç ve dış düşmanlarca başlatılan terör saldırıları, ne yazık ki Türk milletini derinden yaralamaktadır. Milletimizin huzurunu, ülkemizin güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum."