Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- Erzurum Sivil Toplum Platformu Başkanı Güvenli, Ankara'da yaşanan ve 97 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı

ERZURUM (AA) - Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP) Başkanı Mustafa Güvenli, Ankara 'da cumartesi günü yaşanan ve 97 kişinin hayatını kaybettiği Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısını kınadığını bildirdi.

Güvenli, yaptığı yazılı açıklamada,  Türkiye ne zaman ayakları üstüne durmaya gayret etmişse o zaman özellikle dış güçlerin ve onların yerli maşalarının kaos planlarını devreye soktuklarını aktardı.

Bu saldırıların istikrarı doğrudan hedef alan aldığını belirten Güvenli, şunları kaydetti:

"Hainler ve alçaklar şunu bilmelidir ki millet olmanın harcı ile kurulmuş bir yapının bu topraklardaki kardeşliği ebed müddet devam edecektir. Canımızı yakanlara, ülkenin dört bir yanına ateş düşürenlere inat kardeşliğimizi, birliğimizi, dirliğimizi korumaya devam edeceğiz. Ankara'da patlayan, Türkiye'yi yaralayan bu saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. İnanıyoruz ki devletimiz bu saldırının faillerini en kısa sürede bulacak ve yargı önüne çıkaracaktır."