Anneler Günü

Anneler Günü
Anneler Günü
ERZURUM (AA) - Vali Ahmet Altıparmak, "Anneler Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.Altıparmak, mesajında, dünyanın tüm çağdaş ülkelerinde olduğu gibi,...

ERZURUM (AA) - Vali Ahmet Altıparmak, "Anneler Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Altıparmak, mesajında, dünyanın tüm çağdaş ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye 'de de her yıl mayıs ayının ikinci pazar gününün "Anneler Günü", 15 Mayıs'ın da "Uluslararası Aile Günü" olarak kutlandığını belirtti.

Annelerin, toplum hayatının temel direği olduğunu vurgulayan Altıparmak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Varlığımızı borçlu olduğumuz, sevgi, hoşgörü, merhamet ve özveri kaynağımız değerli annelerimizin, bu anlamlı günlerini, sevgi ve saygı duygularıyla yoğunlaşarak, milletçe kenetlenerek kutlayacağız. Karşılıksız emeğin, şefkatin tükenmez kaynağı annelerimiz, bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok payı olan aile ve toplum hayatının temel direğidir. Bu anlamlı günde, yeryüzündeki tüm bireylerin kalbi, bitmek bilmeyen sabrın, affediciliğin, fedakarlığın, sevgi ve saygının timsali annelerimiz için çarpacaktır. Bu çok önemli ve anlamlı günde, anne olma mutluluğunu ve onurunu yaşayan tüm annelerin Anneler ve Uluslararası Aile günlerini kutlayarak, milletçe sağlık, mutluluk, huzur içinde nice Anneler Gününe birlik ve beraberlik içinde ulaşmamızı temenni ediyorum."