Antrenörlere uyuşturucuyla mücadele eğitimi

Antrenörlere uyuşturucuyla mücadele eğitimi
Antrenörlere uyuşturucuyla mücadele eğitimi
ERZURUM (AA) - Erzurum'da antrenörlere farkındalık eğitim çalıştayı düzenlendi.Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Merkezinde yapılan çalıştaya...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da antrenörlere farkındalık eğitim çalıştayı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Merkezinde yapılan çalıştaya Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapan antrenörler katıldı. 

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 14 ilden 192 antrenörün katıldığı çalıştay iki gün sürecek.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, madde bağımlılığı ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın antrenörlere yönelik başlattığı eğitim programı çalıştayının önemli bir proje olduğunu belirterek, "Madde bağımlılığı ile mücadelede herkese büyük sorumluluk düşmektedir. Biz riskli ve dezavantajlı çocuklarımızın eline kalem defter tutuşturmalıyız. Onların elinden tutmalıyız, biz sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkar. Onların eline molotofkokteyli verirler. Onun için dikkatli olup riskli ve dezavantajlı çocuklara hep birlikte sahip çıkmalıyız" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dulkadiroğlu da bakanlığın "Güçlü Türkiye için Umutlarımız Sönmesin" başlığı altında antrenörlere yönelik "Madde Bağımlılığı ile Mücadele" konulu eğitim programı başlattığını söyledi.

Bakanlığın paydaşı bulunduğu uyuşturucu bağımlılığı ile mücadelede acil eylem planı çalışmaları çerçevesinde, görevlerinin  uyuşturucu madde kullanımı ve diğer bağımlılık türlerinin zararlı etkileri konusunda hedef grupları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek olduğuna değinen Dulkadiroğlu, "Bu bağlamda bağımlılık ile mücadele farkındalık eğitimi daha önce İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde düzelendi. Şimdi de Doğu Anadolu Bölgesi'nde görev yapan antrenörlere eğitim veriliyor."