Ardahan'daki terör örgütü operasyonu

Ardahan'daki terör örgütü operasyonu
Ardahan'daki terör örgütü operasyonu
- Göle ilçesinde teröristlerce düzenlenen saldırının el yapımı patlayıcı, uzun namlulu silah ve roketatarla yapıldığı tespit edildi

ERZURUM (AA) - Ardahan'ın Göle ilçesinde, su kesintisini gidermek isteyen  belediye personelini alıkoyan teröristlerin, olay yerinde inceleme yapan güvenlik güçlerine el yapımı patlayıcı, uzun namlulu silah ve roketatarla saldırdığı belirlendi.

Erzurum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, dün Göle Belediyesine ait içme suyu depolarında arızaya neden olan 7 kişilik terörist grubun, arızayı gidermek için su deposuna giden 3 belediye personelini bir süre rehin aldığı ve araçlarını yaktığı anımsatıldı.

Bölgeye Erzurum'dan operasyon için giden jandarma ekiplerinin olay yerinde incelemede bulunduğu sırada teröristlerin silahlı saldırısına uğradığı hatırlatılan açıklamada, saldırının uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı, uzun namlulu silah ve roketatarla gerçekleştiğinin tespit edildiği bildirildi.

Açılan ateş sonucu yoldan geçen sivil bir beyaz minibüsteki 5 kişiden 2'sinin yaralandığı ve bir kişinin hayatını kaybettiği belirtilerek, sivil araçtaki kişilerin askeri personel olduğu düşüncesiyle saldırının yapıldığının değerlendirildiği ifade edildi.

Yaralıların, Göle ve Ardahan devlet hastanelerinde tedavilerinin devam ettiği kaydedildi.