Aşkale'de HEM sergisi

Aşkale'de HEM sergisi
Aşkale'de HEM sergisi
ERZURUM (AA) - Aşkale Halk Eğitim Merkezinde (HEM) eğitim gören kursiyerler, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergiledi.Açılışa Aşkale Kaymakamı...

ERZURUM (AA) - Aşkale Halk Eğitim Merkezinde (HEM) eğitim gören kursiyerler, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergiledi.

Açılışa Aşkale Kaymakamı Mustafa Fırat Taşolar, Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran ve vatandaşlar katıldı.

Aşkale Halk Eğitim Müdürü Atilla Kotan, yaptığı açıklamada, çok hızlı bir gelişim ve değişim süreci yaşayan 21. yüzyıl dünyasının, bilim ve teknolojide baş döndürücü ilerlemeler kaydettiğini söyledi.

Türkiye 'nin bu yarışa katılabilmesi ve hak ettiği yeri alabilmesi için her seviyede ve çok sayıda nitelikli insan gücüne ihtiyaç olduğunu ifade eden Kotan, "Eğitimle ilgili ne varsa, halk eğitimi bir şekilde onun içinde ve yanında yer alması gerektiğini düşünmekte. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yapmaktayız. Bu serginin hazırlanmasında emeği geçen idareci, öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Başaran ise sergilenen eserlerin hepsinin birbirinden değerli olduğunu ifade ederek, kursiyerleri ve onları yetiştiren öğretmenlerini kutladı.

Sergi 4 gün boyunca açık kalacak.