Atatürk Üniversitesi akademik yıl açılış töreni

Atatürk Üniversitesi akademik yıl açılış töreni
Atatürk Üniversitesi akademik yıl açılış töreni
- Sayıştay Başkanı Akyel: "Kalkınma, gelişme, büyüme ve çağdaş olmanın şartı, kalite şartlarına göre iş yapmaktır"

ERZURUM (AA) - Sayıştay Başkanı Recai Akyel, kurum ve bireylerin sorumluluklarını yerine getirirken kaliteye önem vermeleri gerektiğini ifade ederek, "Kalkınma, gelişme, büyüme ve çağdaş olmanın şartı, kalite şartlarına göre iş yapmaktır. Biz başkalarından kalite isterken, kendi sorumluluğumuzu yerine getirirken kaliteye uygun çalışmalıyız" dedi.

Atatürk Üniversitesinin 2015-2016 akademik yıl açılış töreni, Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi'nde yapıldı. 

Akademik yılın ilk dersini "Kurumlarda Kalite" konusunda veren Sayıştay Başkanı Akyel, her kurumun yaptığı işi kalite şartlarına uygun yapması gerektiğini belirtti. 

Kaliteye uygun davranış zorunluluğunun kurumlar kadar bireyleri de kapsadığını ifade eden Akyel, şunları kaydetti:

"Gerek kurum, gerek bireyler olsun, kişiler sorumluluklarını yerine getirirken kaliteye uygun çalışmalıdır. Kalkınma, gelişme, büyüme ve çağdaş olmanın şartı, kalite şartlarına göre iş yapmaktır. Biz başkalarından kalite isterken, kendi sorumluluğumuzu yerine getirirken kaliteye uygun çalışmalıyız. Eksik, hatalı ve yanlış yapılan işlerin çok boyutlu olumsuz etkileri vardır. Bireyi mutsuz etmekte, toplumu huzursuz etmekte, vatandaşın devlete olan güvenini sarsmakta ve kurumu başarısız kılmaktadır. Kurumların işlerini kalite şartlarına uygun yapması beklenir. Hukuk sistemimizde, teoride bu böyledir." 

Akademik yıl açılış töreninde ayrıca, LYS puanlarıyla üniversitenin bölümlerine birincilikle girmeye hak kazanan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. 

Törene, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir ile MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın ve ilçe belediye başkanları da katıldı.