Atatürk Üniversitesi'nde iftar programı

Atatürk Üniversitesi'nde iftar programı
Atatürk Üniversitesi'nde iftar programı
ERZURUM (AA) - Atatürk Üniversitesi'nde yabancı öğrencilere iftar yemeği verildi.Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, çeşitli bölümlerde lisans,...

ERZURUM (AA) - Atatürk Üniversitesi'nde yabancı öğrencilere iftar yemeği verildi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, çeşitli bölümlerde lisans , yüksek lisans ve doktora eğitimine devam eden ve bu yıl Türkçe hazırlık programını tamamlayan uluslararası öğrenciler için üniversitede program düzenlendi.

Toplam 25 ülkeden öğrencinin yer aldığı iftar yemeğine, Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İrfan Küfrevioğlu, DİLMER Müdürü Doç. Dr. Osman Mert ve öğretim üyeleri katıldı.

Koçak, ramazan iklimini daha da anlamlı kılan şeyin birliğe, güzelliğe ve paylaşıma vesile olan iftarlar olduğunu belirterek, dünyanın dört bir yanından gelerek Atatürk Üniversitesi ailesine katılan öğrencilerle bunu yaşadıklarını ifade etti.

Uluslararası öğrencilerin üniversitenin renkli ve güzel bir yüzü olduğunu vurgulayan Koçak, uluslararası öğrencilerin de artık Atatürk Üniversitesi ailesinin birer üyeleri olduğunu ifade etti.

Koçak, yönetim olarak uluslararasılaşmaya çok önem verdiklerini, bu yönde yapılacak her türlü çalışmaya desteklerinin devam edeceğini kaydetti.