Aziziye Belediyesi 303 proje arasında birinci oldu

Aziziye Belediyesi 303 proje arasında birinci oldu
Aziziye Belediyesi 303 proje arasında birinci oldu
ERZURUM (AA) - Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının (KUDAKA) 2015 Yılı Mali Destek Programına, "Aziziye Termal Kampüs Alanı Modernizasyonu ile...

ERZURUM (AA) - Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının (KUDAKA) 2015 Yılı Mali Destek Programına, "Aziziye Termal Kampüs Alanı Modernizasyonu ile Turizme Termal Katkı Projesi" ile başvuran Aziziye Belediyesi, 303 proje arasında birinci oldu.

KUDAKA'nın 2015 Yılı Mali Destek Programına Erzurum-Erzincan- Bayburt bölgesinden 303 proje başvurdu. Bunlar arasından 69 proje kabul edilirken, Aziziye Belediyesinin hazırladığı proje birinci sırada yer aldı.

Belediye, 620 bin 838 liralık proje bedelinin yarısını KUDAKA'dan hibe alarak termal tesislere yeni bir çehre kazandıracak.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, yaptığı açıklamada, projenin birinci sırada yer almasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Orhan, belediye kaynaklarının yanı sıra çeşitli kurumlar tarafından sağlanan hibe destekleriyle, Aziziye'yi daha yaşanabilir örnek bir kent kimliğine kavuşturacaklarını belirtti.

Projeyle termal ve kış turizmi entegrasyonunun da sağlanacağını belirten Orhan, bunun yanında otel odaları, mutfak, kafeterya ve ortak kullanım alanlarının modernize edilerek, müşterilere hizmetin en kalitelisini sunmak adına bir dizi yenilik yapılacağını ifade etti.

Turizm sektöründe farkındalık oluşturmak adına proje kapsamında tanıtım faaliyetlerinin de gerçekleştirileceğine işaret eden Orhan, modernizasyon ve işletme sürecinin gerektirdiği insan kaynağının temin edilmesi ve eğitilmesi çalışmalarının da projede yer aldığını kaydetti.

Aziziye halkına hizmetin en güzelini sunmanın çabası içinde olduklarını söyleyen Orhan, şunları kaydetti:

"Göreve başladığımızda belediyemiz için göz bebeği olan ve hizmet bütçemize katma değer sunan termal tesislerimizle ilgili müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik bir dizi yenilik gerçekleştirdik. 18 aile kabinini, kalite, hijyen ve konforu esas alan bir yönetim anlayışıyla hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. KUDAKA tarafından kabul edilen bu yeni projeyle termal tesislerimizin hizmet kalite ve standardını daha da yükseltecek ve tesisleri  Türkiye 'nin sayılı termal turizm merkezi haline getireceğiz. Tesislerin modernize edilmesiyle ilçemize olan rağbet daha da artacaktır."