Aziziye'de çevre düzenlemesi

Aziziye'de çevre düzenlemesi
Aziziye'de çevre düzenlemesi
ERZURUM (AA) - Aziziye Belediyesi tarafından ilçe ağaç dikimi ve çevre düzenlemesi çalışması yapıyorYaz aylarının en sıcak günlerinin yaşandığı...

ERZURUM (AA) - Aziziye Belediyesi tarafından ilçe ağaç dikimi ve çevre düzenlemesi çalışması yapıyor

Yaz aylarının en sıcak günlerinin yaşandığı ilçeye görsel bir güzellik kazandıran belediyenin bu çalışmasıyla ekilen yaklaşık 50 bin mevsimlik çiçek ve bunun yanında meilland gülleri ile kış şartlarına dayanıklı ağaçlarla ilçenin havasını değiştirdi.

Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, yaptığı açıklamada, ağaç, çiçek ve çevre düzenlemesi gibi çalışmalara büyük önem verdiklerini belirtti.

İlçedeki her metrekare boş alanı ağaç ve çiçeklerle donattıklarına dikkat çeken Orhan, "Hemşehrilerimize söz verdiğimiz gibi, yaşanabilir örnek bir ilçe oluşturmanın gayretindeyiz. Bu bağlamda yeni park alanları açıyor, mevcut parkları peyzaj çalışmalarıyla estetik bir görünüme kavuşturuyor, ağaçlandırma ve çiçek dikimine büyük önem veriyoruz. İhtiyaç duyulan her bölgede bu çalışmalarımız devam ediyor. Daha yeşil bir Aziziye için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Çiçek

  ,

  ilçe

  ,

  kış

  ,

  sıcak