Aziziye'de "e-belediyecilik" uygulaması

Aziziye'de "e-belediyecilik" uygulaması
Aziziye'de "e-belediyecilik" uygulaması
ERZURUM (AA) - Aziziye Belediyesi, "e-belediyecilik" uygulaması başlattı.Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, yaptığı yazılı...

ERZURUM (AA) - Aziziye Belediyesi, "e-belediyecilik" uygulaması başlattı.

Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, yaptığı yazılı açıklamada, uygulamayla ilçe sakinlerinin belediyeye gelmeden, emlak ve çevre temizlik vergileri ile kira bedellerini internet üzerinden öğrenebileceğini belirtti.

İşlemlerin 24 saat ve kredi kartıyla da yapılabileceğini aktaran Orhan, şunları kaydetti:

"Aziziye Belediyesi'nin www.erzurumaziziye.bel.tr adresine giren vatandaşlar, burada e-belediye bölümüne girdiklerinde, ister üye isterlerse üye olmadan da TC kimlik numaraları veya sicil numaraları ile ödeme yapabilecek. Hemşehrilerimize söz verdiğimiz konulardan birisi de onların işlerini kolaylaştırarak, e-belediyeciliğe geçişi sağlamak. Bu konuda belediyemizin teknolojik altyapısını ve web sitemizi yenileyerek gerekli düzenlemeleri yaptık. Artık gerek ilçemizdeki ve gerekse başka illerde yaşayan hemşehrilerimiz emlak, çevre temizlik vergileri ve kira bedellerini internet üzerinden ödeyebiliyorlar. İnteraktif belediyecilikte yaptığımız bu yenilikleri bir başlangıç görüyoruz. Hemşehrilerimiz borç ödeme işlemlerini daha kolay, daha hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilecekler. İnşallah tamamen e-belediyeciliğe geçişi sağlayarak, vatandaşımızın belediyeyle ilgili tüm işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirmesini sağlayacağız."


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Emlak

  ,

  Kredi

  ,

  ilçe

  ,

  kira