Aziziye'de kentsel dönüşüm

Aziziye'de kentsel dönüşüm
Aziziye'de kentsel dönüşüm
ERZURUM (AA) - Aziziye Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, ilçedeki metruk yapıları yeni yaşam merkezlerine dönüştürüyor.Çalışmalara...

ERZURUM (AA) - Aziziye Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, ilçedeki metruk yapıları yeni yaşam merkezlerine dönüştürüyor.

Çalışmalara Dadaşkent Selçuklu Mahallesi'nden başlayan yetkililer, mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine bir yapı kooperatifine ait metruk yapıyı gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra titiz bir çalışma sonucu ortadan kaldırıldı.

Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, görselliğe ve huzura büyük önem verdiklerini belirterek, tehlike arzeden ve huzursuzluğa yol açan metruk binaların yıkıldığını kaydetti.

Çarpık yapılaşma konusunda tavırlarının net olduğunu ifade eden Orhan, imar düzenine aykırı, görsel güzelliği bozacak hiçbir yapılaşmaya izin vermeyeceklerini belirtti.

Metruk yapıların huzursuzluğa ve çevre kirliliğine yol açtığını vurgulayan Orhan, şunları kaydetti:

"İlçemizdeki kentsel dönüşüm çalışmalarıyla yeni yaşam alanları oluşturulurken, sayıları çok fazla olmasa da metruk binalar halkımızın huzurunu tehdit ediyor ve çevre kirliliğine davetiye çıkarıyor. Bu bağlamda halkımızdan aldığımız yoğun şikayetler doğrultusunda ilçemizi metruk yapılardan temizleme çalışması başlattık. Bu tür yapılar temizlendikçe, halkımız rahat nefes alıyor, görüntü kirliliğinin önünü geçilmiş oluyor. Halkımızın huzuru, güveni ve rahatlığı için çalışıyoruz."