Aziziye'de tapu teslim töreni

Aziziye'de tapu teslim töreni
Aziziye'de tapu teslim töreni
ERZURUM (AA) - Aziziye ilçesinde icra ve şerh sorunu nedeniyle yaklaşık 20 yıldır tapusu olmayan 150 hak sahibine tapuları teslim edildi. Törende...

ERZURUM (AA) - Aziziye ilçesinde icra ve şerh sorunu nedeniyle yaklaşık 20 yıldır tapusu olmayan 150 hak sahibine tapuları teslim edildi. 

Törende konuşan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, çözüm odaklı hizmet anlayışıyla çalıştıklarını söyledi.

İlçede başta icra ve şerh sorunu nedeniyle çok sayıda hak sahibinin tapusunu alamadığını işaret eden Orhan, ilgili birimler, belediye encümenliği ve tapu müdürlüğünün çalışmaları sayesinde sorunların çözüldüğünü kaydetti. 

"Parasını yıllar önce ödemiş olmasına rağmen, tapusunu alamayan hemşehrilerimiz tapularına kavuştu" diyen Orhan, şöyle konuştu:

"İlk etapta 150 civarında hemşehrimiz tapusu aldı. İlçemizde birçok hemşehrimizin tapusunun olmadığını biliyoruz. Bu vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor. Sorunun çözümü için gecesini gündüzüne katan ekip arkadaşlarımıza, encümen üyelerimize Tapu Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Tapuların ilçemiz ve hemşehrilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  hizmet

  ,

  ödemiş