Başkan Korkut'tan eğitime destek sözü

Başkan Korkut'tan eğitime destek sözü
Başkan Korkut'tan eğitime destek sözü
ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Dumlu Ortaokulu'na, okul yönetiminin talepleri doğrultusunda, eğitim materyali ve kitap temini...

ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Dumlu Ortaokulu'na, okul yönetiminin talepleri doğrultusunda, eğitim materyali ve kitap temini sözü verdi.

Korkut, okulda 24 öğrencinin yarıştığı bilgi yarışmasına katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Okul Müdürü Fatih Bayrakçeken, yaptığı açıklamada, öğrencilerinin çoğunluğunun taşımalı eğitimden geldiğini söyleyerek başarı düzeyinde genele göre seviyenin düşük olduğunu ifade etti.

Başarının artırılması için eğitim materyali desteği isteyen Bayrakçeken, desteği vereceğini belirten Korkut'a öğrenciler adına teşekkür etti.

Öğrencilerin Türkiye 'nin yarını olduğunu belirten Korkut ise şöyle konuştu:

"Güzel bir yarışma izledik. Öğrencilerimize kitap hediye ettik. Sanırım bu çocuklara en güzel hediye kitaptır. Okul yöneticilerinden bilgi aldık. Burada 12 köyden Dumlu Mahallesine eğitim için gelen çocuklarımız var. Çiftçilik ve hayvancılıkla geçinen ailelerin çocukları bunlar. Başarı anlamında sıkıntılar yaşanıyormuş. Çeşitli eğitim materyallerini karşılayacağız. Öğretmenlerimizden liste istedik. Bu çocukların başarısının yükseltilmesi için kaynak kitap, çeşitli eğitim materyalleri, kitap temin edilecek. Çocuklarımızın okuyup yetişmesi için bir nebze katkımız olursa memnuniyet duyarız."