Başkan Korkut'tan, evi yanan aileye destek

Başkan Korkut'tan, evi yanan aileye destek
Başkan Korkut'tan, evi yanan aileye destek
ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, oturdukları gecekondu evleri yanan aileye ev alacaklarını bildirdi.Gaziler Mahallesi Tren Yolu...

ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, oturdukları gecekondu evleri yanan aileye ev alacaklarını bildirdi.

Gaziler Mahallesi Tren Yolu Sokak'ta elektrik kontağından çıkan yangın sonucu, 85 yaşındaki Fatma Pala, kızı ve 2 torununun oturduğu ev tamamen yandı.

Bunun üzerine Pala ailesi, Yeşil Cami'nin imam evine yerleştirildi. Aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Başkan Korkut, aileye "Bu kadar göz yaşı yeter. Evsiz yurtsuz kalmayacaksınız, size çok güzel bir ev alacağız. Kızın ve torunlarınla huzur içinde yaşayıp gideceksiniz" ifadesini kullandı.

Ailenin yanında olduklarını belirten Korkut, şunları kaydetti:

"Yaşanan bu olaya üzüldük. En büyük sevincimiz aile fertlerine bir şey olmaması. Fatma ninenin yanan evinin yerine yenisini yaptırmak istedik ancak orası kentsel dönüşüm alanı içinde. Fatma nineye yeni bir ev almaya karar verdik. Aileyi kısa sürede alacağımız eve yerleştireceğiz. Bizim ondan tek isteğimiz ağlayıp kendisini daha fazla üzmemesi." 

Fatma Pala da üç ayda bir aldığı 800 lira yaşlılık maaşıyla geçinmeye çalıştıklarını belirterek, eşini 30 yıl önce kaybettiğini vurguladı.