Başkan Meral'dan Kaymakam Katırcı'ya ziyaret

Başkan Meral'dan Kaymakam Katırcı'ya ziyaret
Başkan Meral'dan Kaymakam Katırcı'ya ziyaret
ERZURUM (AA) - Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı'yı makamında ziyaret etti.Meral, Yakutiye...

ERZURUM (AA) -  Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı'yı makamında ziyaret etti.

Meral, Yakutiye Kaymakamlığı tarafından engelli vatandaşlara verilen maddi ve manevi desteklerden dolayı Katırcı'ya teşekkür belgesi sundu.

Erzurum'da engelli vatandaşların haklarını en iyi şekilde savunmaya çalıştıklarını ve bu kapsamda projeler geliştirerek, engellilere destek olduklarını ifade eden Meral, engellilere akülü ve tekerlekli sandalye sağlandıklarını ifade etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ortak yürütülecek Evde Bakım Hizmet Eğitimi Projesi'nin önemli olduğunu vurgulayan Meral, bu sayede engelli hizmetlerinde çalışan görevlilerin bakım konusunda daha da bilinçlendirileceğini belirtti.

Meral, Evde Bakım Hizmet Eğitimi Projesi'nin ilk ayağının Erzurum'da başlatılacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"İl genelinde 80 bin yere denetimler gerçekleştirildi. Denetlenen yerlerin engellere uygun olmadığı tespit edildi. Engellilere verilen akülü araçlara uygun yollar dahi yapılmadı. Yakutiye Kaymakamlığına engellilere verdiği destekten ötürü teşekkür ediyoruz. İlk olarak kaymakamlık içerisinde yapılan oldukça modern ve kullanışlı engelli asansörü diğer kurumlara örnek teşkil ediyor. Bunun dışında Erzurum'daki diğer kurumlar engellisine gerçekten sahip çıkmıyor."

Katırcı da kentte bulunan kurumların engellilere yönelik hizmetlerinde daha duyarlı ve girişken olmaları gerektiğini belirterek, bu konuda atılacak adımların önemli olduğunu vurguladı.

Kaymakamlık olarak engellilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarının altını çizen Katırcı, "Belediyenin yapması gereken uygulamayı biz yaptık. Erzurum'da ilk defa Engelli Yaşam Merkezini açarak, engelli vatandaşlarımıza büyük bir kolaylık sağladık. Merkezimizde engelli aile ve çocuklarımıza oyun, bakım ve diğer sosyal hizmetler sağlıyoruz" ifadesini kullandı.