"Basketbol Her Yerde" organizasyonu

"Basketbol Her Yerde" organizasyonu
"Basketbol Her Yerde" organizasyonu
- Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen "Basketbol Her Yerde" organizasyonu Erzurum'da başladı

ERZURUM (AA) -  Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından basketbolu sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen "Basketbol Her Yerde" organizasyonu Erzurum'da başladı.

Pilot şehir uygulaması kapsamında Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen organizasyon kapsamında, Havuzbaşı Meydanı'nda çeşitli basketbol parkurları oluşturuldu.

Profesyonel antrenörlerin yardımıyla basketbolla tanışan vatandaşlar, parkurlarda en yüksek puanı toplayabilmek için yarıştı. Her parkur için ayrı düzenlenen yarışmalarda başarılı olanlara çeşitli hediyeler verildi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi  Spor AŞ Genel Müdürü Ahmet Dal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentteki basketbol potansiyelini artırabilmek için organizasyona destek verdiklerini anlattı.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organizasyon için pilot illerin belirlendiğini ifade eden Dal, "Belediyemizle iletişime geçtiler, biz de konuyu Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'e aktardık. Kendisi de bu ve benzeri organizasyonlar için gereken her desteği veriyor. Bu şekilde organizasyonu gerçekleştiriyoruz" diye konuştu. 

Dal, kentteki birçok insanın bu organizasyon sayesinde basketbolla tanıştığını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Erzurum'da yaşayan gençlerimizin spor konusunda büyük bir potansiyeli var. Hem basketbolu tanıtmak hem de bu potansiyeli ortaya çıkarmak için iyi bir organizasyon. Bu sayede şehrimizde basketbola olan ilgi ve sevgi artacak. İleride iyi sporcular ve takımlar ortaya çıkabilir. İnşallah Erzurum'da da bu sayede basketbol daha iyi noktalara gelecektir."