Berat Kandili

Berat Kandili
Berat Kandili
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Sekmen, mesajında, Berat gecesinin,...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sekmen, mesajında, Berat gecesinin, inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla günahlardan arınmaları ve Yüce Allah'ın sonsuz rahmet ve merhametine iltica etmeleri gerektiğini hatırlattığını belirtti.

Sekmen, şunları kaydetti:

"Bu mübarek geceler, bizlere akıp giden hayatta durup düşünme, özümüze dönme ve günahlarla kirlenen gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Rabbimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatır, bu görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi sorgulayıp hata ve günahlarımızdan tövbe ederek uzaklaşma imkanı sağlar. Böyle mübarek gün ve geceler, Kur'an-ı Kerim ile buluşma, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in o muhteşem öğütlerine kulak verme ve O'nun sünneti ile hayat bulma fırsatlarıdır. Bu gece , Sevgili Peygamberimizin 'Allah'ım, azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum, senden yine sana iltica ediyorum. Senin şanın yücedir' duasıyla Yüce Mevla'ya yakarma zamanıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslam aleminin Berat Kandili'ni kutlar, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını, insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim."