"Bu Çocuklar İçin Kocaman Bir Mutluluk" Projesi

"Bu Çocuklar İçin Kocaman Bir Mutluluk" Projesi
"Bu Çocuklar İçin Kocaman Bir Mutluluk" Projesi
ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, şehrin varoşları için hazırlanan, "Bu Çocuklar İçin Kocaman Bir Mutluluk" Projesinin...

ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, şehrin varoşları için hazırlanan, "Bu Çocuklar İçin Kocaman Bir Mutluluk" Projesinin çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

Korkut, yaptığı yazılı açıklamada, gelir seviyesi düşük insanların yoğunlukla yaşadığı semtlerde yer alan okullarda projesi kapsamında çocuklarla bir araya geldiklerini belirtti.

Proje kapsamında Mecidiye İlköğretim Okulunda çocukların oyunlarına eşlik ettiğini belirten Korkut, belediye olarak varoşlara farklı bir anlayışa ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Korkut, açıklamasında şunlara yer verdi:

"İlkokullara gidiyoruz, oyuncak götürüyoruz, balon veriyoruz. Ardından çocuklarla birlikte geleneksel oyunları oynuyoruz. Bugün çocuklarla ip atladık. Onlara oyuncak dağıttım, balon verdik. Gözlerindeki ışıltı görülmeye değerdi. Çok keyif aldık. Ardından çeşitli konularda bilgi sahibi gençlerimiz, aileler ile bir araya gelecek. Annelere hijyen ve aile, babalara ise değer eğitimlerini içeren sohbetler edilecek."

Her okul için 1 haftalık program hedeflendiğini belirten Korkut, Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile Erzurum Ülkem İçin Değer Topluluğu üyelerinin, öğrencilerle, körebe, saklambaç, bal satarım, yağ satarım, ip atlama, orta sıçan ve benzeri oyunları oynanacağını ve resim yarışması gibi etkinlikler gerçekleştirileceğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Balon

  ,

  Belediye

  ,

  Resim

  ,

  Bugün

  ,

  Aile

  ,

  Proje

  ,

  Okul

  ,

  kent