Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Oltu, Pasinler ve Hınıs ilçelerinde anma töreni düzenlendi

ERZURUM (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk , ebediyete intikalinin 76'ncı yılında, Erzurum'un Oltu, Pasinler ve Hınıs ilçelerinde törenle anıldı.

Oltu Hükümet Meydanındaki törende Oltu Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve  Belediye  Başkanlığına ait çelenkler Atatürk Anıtı'na sunuldu.

Saat 09.05'te siren sesiyle 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törenler Oltu Ortaokulu Salonunda devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türkçe Öğretmeni Necla Aras yaptı.

Atatürk'ün hayatının anlatıldığı slayt sunumunun ardından öğrenciler şiir okudu ve Oltu Ortaokulu öğrenci korosu, Atatürk'ün sevdiği türküleri söyledi.

Törene Kaymakam Mehmet Gökhan Zengin, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Ömer Murat Demirci, Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, daire amirleri, mesleki ve sivil toplum temsilcileri, vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.

Hınıs ilçesinde ise Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu.

Daha sonra öğrenciler İMKB 75. Yıl Yatılı Bölge Okulu Çok Amaçlı Salonunda Atatürk ile ilgili şiirleri okudu ve daha sonra Atatürk'ün hayatını anlatan slayt sunuldu.

Pasinler ilçesinde de Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne Kaymakam Ali Ada, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Raşit Eren ve Belediye Başkanvekili Murat Gözeler çelenk sundu.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından saat 09.05'te sirenlerle 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Pasinler Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salonunda tören düzenlendi.