Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- CHP Erzurum İl Başkanı Kızıloğlu, mesaj yayımladı

ERZURUM (AA) - CHP Erzurum İl Başkanı Tacettin Kızıloğlu, Atatürk 'ün ölümünün 76. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kızıloğlu,  Mustafa Kemal Atatürk 'ün kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş, milletin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir lider olduğunu vurguladı.

Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağladığını, cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açtığını ifade eden Kızıloğlu, şunları kaydetti:

"Atatürk'ün bizlere bıraktığı bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. O'na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz."