Büyükşehir hayvan bakımevinde kışa hazırlık

Büyükşehir hayvan bakımevinde kışa hazırlık
Büyükşehir hayvan bakımevinde kışa hazırlık
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde kış mevsimi hazırlıkları başladı.Belediyeden yapılan...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde kış mevsimi hazırlıkları başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma kapsamında açık alanda kullanılan altlık sayıları arttırılarak, mevcut kulübelerin ısı izolasyonu yapıldı. Kediler için battaniye temin edildi. Kapalı alanlardaki alttan ısıtma sisteminin bakımı gerçekleştirildi ve bakımevi ile şehrin muhtelif yerlerindeki hayvanlar için mama stoğu yapıldı. 

Ayrıca kış mevsimi öncesi Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile işbirliği halinde sahipli hayvanların ücretsiz kısırlaştırma hizmeti sağlanması için çalışma başlatıldı. Bu çerçevede, sahipli hayvanların yerinde aşılanması ve genel sağlık kontrolleri yapılması ile şehirdeki tüm sahipli hayvanların kayıt altına alınması planlanıyor.

Bu arada, Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü kış mevsiminde yaban hayatındaki hayvanlar için de beslenme odakları yapılması için çalışma başlattı.