Büyükşehirden çiftçilere sulama desteği

Büyükşehirden çiftçilere sulama desteği
Büyükşehirden çiftçilere sulama desteği
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kentin merkez ve ilçe mahallelerinde 85 tarımsal amaçlı sulama tesisinden 21'ini tamamlayarak faaliyete...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kentin merkez ve ilçe mahallelerinde 85 tarımsal amaçlı sulama tesisinden 21'ini tamamlayarak faaliyete geçirdi.  

Büyükşehir belediyesinden yapılan açıklamada, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarımsal Altyapı Şube Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalar kapsamında, 85 tarımsal amaçlı sulama tesisinden 21'ini tamamlanarak hizmete sunulduğu belirtildi. 

Tesislerden halen 12'sinin inşaatının sürdüğü, 49'unun ihalesinin gerçekleştirilerek yer teslimlerinin müteahhit firmalara yapıldığı, 3'ünün de ihale aşamasında olduğu kaydedilen açıklamada, 85 tesisin toplam yatırım bedelinin ise 27 milyon 797 bin 328 lira olarak hesap edildiği bildirildi.  

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de konuya ilişkin yaptığı açıklamada, belediyeciliği sadece yol ve altyapı olarak değil, topyekun kalkınmayı sağlayan bir sistem olarak gördüklerini ifade ederek, bu kapsamda ilde tarım ve hayvancılığa önemli katkılar sağladıklarını belirtti.