Buz Sporları Eğitim Projesi'nde geleceğin millileri yetişiyor

Buz Sporları Eğitim Projesi'nde geleceğin millileri yetişiyor
Buz Sporları Eğitim Projesi'nde geleceğin millileri yetişiyor
ERZURUM (AA) - Erzurum Valiliği öncülüğünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün (GHSİM) yürüttüğü Buz Sporları Eğitim Projesi tüm hızıyla...

ERZURUM (AA) - Erzurum Valiliği öncülüğünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün (GHSİM) yürüttüğü Buz Sporları Eğitim Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Erzurum GHSİM'den yapılan açıklamada, dört yıldır aralıksız devam eden Buz ve Kış Sporları Eğitim Projesi çerçevesinde, GHSİM tarafından belirlenen 12 pilot okuldan seçilen 500 elit öğrencinin, 12 antrenör nezaretinde yetiştirildiği kaydedildi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 500 öğrencinin eğitim sonunda müsabaka oynayacak buz hokeyciler konumuna geleciğini belirterek, geleceğin milli sporcularının bu projede yetişeceğini ifade etti.

Erzurum'da Buz Hokeyi Okulu Projesi'ni hayata geçiren  Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu'nun Yönetim Kurulu Üyesi Selami Kızılkaya, buz hokeyini geniş tabana yaymak için hareket başlattıklarını ve bu kapsamda öncelikli olarak Buz Sporları Eğitim Projesi'nden faydalandıklarını söyledi.

Buz Hokeyi Okulu Projesi kapsamında geleceğin buz hokeycilerini Erzurum'da yetiştireceklerini bildiren Kızılkaya, "Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzle omuz omuza vererek, geleceğin şampiyonlarını yetiştireceğiz. Şu anda çalışmaların güzel geçmesinin sevincini yaşıyoruz" dedi. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  kış

  ,

  eğitim

  ,

  yönetim