Çaldıkları para kasasını kaykayla taşımışlar

Çaldıkları para kasasını kaykayla taşımışlar
Çaldıkları para kasasını kaykayla taşımışlar
- Erzurum merkezli üç ilde yapılan eş zamanlı operasyonda, Erzurum'daki bir iş yerinden 22 bin liralık ziynet eşyası ve bir bankanın ATM'sinden 253 bin lira çaldıkları iddiasıyla 6 kişi gözaltına alındı - Şüphelilerin, Aziziye ilçesinde bir bankanın ATM'sinden hırsızlık olayını kask takarak gerçekleştirdikleri, iş yerinden çaldıkları para kasasını da kaykay yardımıyla taşıdıkları belirlendi

ERZURUM (AA) - Erzurum'da  yerinden ziynet eşyası ve bir bankanın ATM'sinden para çaldıkları belirlenen 6 kişi, gözaltına alındı.

Lalapaşa Mahallesi Kazımkarabekir Caddesi'ndeki bir iş yerinden 22 bin liralık ziynet eşyası ve para çalınması ile Dadaşkent semti Milli Egemenlik Caddesi'nde bir bankanın ATM'sinden 253 bin lira çalışmasının ardından çalışma başlatıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yaklaşık 3,5 ay süren çalışma sonucunda, Erzurum, İstanbul ve İzmir'de eş zamanlı operasyon yapıldı.

Söz konusu hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen S.Ç, F.Ç, R.S, Z.A, Y.E.A. ve S.Ö. gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, ziynet eşyası ve yaklaşık 80 bin lira ile şahısların olaylarda giydikleri elbise ele geçirildi.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bu arada, incelenen güvenlik kameralarında Aziziye ilçesinde bir bankanın ATM'sinden hırsızlık olayını kask takarak gerçekleştiren şüphelilerin, iş yerinden çaldıkları para kasasını da kaykay yardımıyla taşıdıkları belirlendi.