Cennet Çeşme Sokak yenileniyor

Cennet Çeşme Sokak yenileniyor
Cennet Çeşme Sokak yenileniyor
ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediyesi, Cennet Çeşme Sokak'ta bulunan eski yapıları, 3,6 milyon lira kamulaştırma bedeli ödeyerek yıktırdı.Yıkımın...

ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediyesi, Cennet Çeşme Sokak'ta bulunan eski yapıları, 3,6 milyon lira kamulaştırma bedeli ödeyerek yıktırdı.

Yıkımın ardından 400 yıllık Boyahane Cami  ve hamamı da gün yüzüne çıkarılmış oldu.

Belediye Başkanı Ali Korkut, yaptığı açıklamada, eski ve bakımsız sokakların şehri çirkinleştirdiğini belirterek, şunları ifade etti:

"Gelecek vizyonu taşımayan yapılaşmalar, şehrin önünde engel oluşturmakta. Biz, dar sokakları yeniden ele alıyoruz. Cennet Çeşme Sokak da bunlardan biri. Öncelikle barakaları yıkarak yolu genişlettik. Yolun devamında, yani Mumcu Caddesi'ne devam eden kısımda da kot çalışması yapacağız. Daha düzenli trafik için çalışma yapıyoruz. Yakın zamanda burada daha kullanışlı, düzenli bir sokak ortaya çıkacak. Çevre rahatlayacak."

Tarihi eserleri gün yüzüne çıkaracak, dar sokakları genişletecek birçok çalışma yapacaklarını anlatan Korkut, "Daha güzel bir Yakutiye" vizyonu ve misyonuyla adım attıklarını belirtti.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Çeşme

  ,

  Cami

  ,

  lira

  ,

  Cennet