Charlie Hebdo karikatürlerine tepki

Charlie Hebdo karikatürlerine tepki
Charlie Hebdo karikatürlerine tepki
ERZURUM (AA) - Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, Charlie Hebdo dergisi ve Cumhuriyet gazetesi hakkında suç duyurusunda...

ERZURUM (AA) -  Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, Charlie Hebdo dergisi ve Cumhuriyet gazetesi hakkında  suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Meral, yaptığı yazılı açıklamada, Erzurum halkının manevi değerlerine sahip çıktığını ve dini konularda yapılan saygısızlıkları kabul etmeyeceğini bildirerek, Erzurumlulardan bu konu hakkında gerekli hassasiyeti göstermelerini ve protestoya destek vermelerini istedi. 

Peygamber efendimize yapılan saygısızlığın kabul edilemez olduğunu vurgulayan Meral, suç duyurusunda bulunmak isteyen kişilere de ücretsiz avukat imkanı sağladıklarına işaret etti.

Meral, dernek olarak Peygamber efendimize karşı yapılan saygısızlığı kınadıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Paris'te yapılan büyük yürüyüş, batının sahtekarlığını, adalet terazisinin eğriliğini gözler önüne sermiştir. Zira Bosna Hersek'te, Afrika'da, Ortadoğu 'da, Orta ve Doğu Asya'da yapılan kıyım ve katliamlarla, milyonlarca Müslümanın ölümüne kılını kıpırdatmayan batı, Fransa 'da öldürülen 12 kişi için dünyayı ayağa kaldırmıştır. Bu da batının gerçek yüzünü bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Cumhuriyet gazetesinin karikatür olayına verdiği desteği de ayrıca bir kenara yazdık. Biz bu konuda gerekli adımları atacağız. Cumhuriyet gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunarak protesto edeceğiz. Tüm Erzurumlu vatandaşlarımızdan bu anlamda destek bekliyoruz."