Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepki

Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepki
Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepki
ERZURUM/KARS (AA) - Erzurum ve Kars'ta Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, Paris'te Charlie Hebdo dergisine yapılan terör saldırısı bahane...

ERZURUM/KARS (AA) - Erzurum ve Kars'ta  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, Paris'te Charlie Hebdo dergisine yapılan terör saldırısı bahane edilerek bazı karikatürlerin yayınlanmasını protesto etti.

Erzurum'da AGD Üniversite Komisyon Başkanı Ömer Akbulut, yaptığı basın açıklamasında, Fransa'nın başkenti Paris'te Charlie Hebdo dergisine ve çalışanlarına yapılan saldırıya tepkilerin sürdüğünü belirterek, bu saldırının ardından İslam'a ve Müslümanlara dil uzatmanın sistemli bir propaganda olduğunu söyledi.

Akbulut, 11 Eylül saldırılarının ardından batıda oluşturulan İslam terörü imgesinin bu topraklarda yaşayan kalem ve kanaat sahipleri tarafından dillendirilmesinin bir aymazlık olduğunun altını çizerek, 11 Eylül saldırılarının Endonezya'dan Fas'a enerji kaynaklarının ve enerji nakil yollarının bulunduğu İslam coğrafyasını dizayn etmek üzere tertiplendiğini ileri sürdü.

- Kars

AGD Kars Şube Başkanı Sebahattin Gül de Charlie Hebdo dergisine düzenlenen silahlı saldırının ardından İslam'a ve Müslüman'a dil uzatmanın sistemli bir propaganda olduğunu belirtti.

Batılı ülkelerin gelişmiş kitle imha silahlarıyla İslam coğrafyasında döktüğü kanın haddi hesabının bulunmadığına vurgu yapan Gül, "Doğu Türkistan'da, Cezayir'de, Mali'de, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde, Libya'da, Irak'ta, Afganistan'da, Nijerya'da ya da bir başka İslam ülkesinde işgaller ve terör nedeniyle akan her damla kanda en az ABD , İsrail ve İngiltere kadar Fransa'nın da parmağı vardır. Fransa yeryüzündeki fitne ve fesadın merkez üssü ülkelerden biridir. Fransız halkının birçoğunun da kendi ülkesinin işlediği cinayetlerden haberi dahi yok" dedi.