Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler

Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler
Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler
ERZURUM (AA) - Charlie Hebdo dergisinde Hz. Muhammed'i tasvir eden karikatürler yayınlanması, Oltu ilçesinde protesto edildi.AK Parti Gençlik Kolları...

ERZURUM (AA) - Charlie Hebdo dergisinde Hz. Muhammed'i tasvir eden karikatürler yayınlanması, Oltu ilçesinde protesto edildi.

AK Parti Gençlik Kolları Oltu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Aslanpaşa Camisi önünde basın açıklaması yapılarak, tepki gösterildi.

Açıklamada, Müslümanların yıllardır zulüm altında olduğu, komünist Çin yönetiminin Doğu Türkistan'da nüfusu 40 milyon olan Müslümanları yok etmeye çalıştığı belirtildi.

Charlie Hebdo dergisi ile bu dergide yer alan bazı karikatürleri yayınlayan Cumhuriyet gazetesine de tepki gösterilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Peygamber efendimize düşmanlıkta sınır tanımayan Fransız dergiye destek olan Cumhuriyet gazetesi geçtiğimiz günlerde büyük bir skandala imza atmış. İfade özgürlüğü maskesi adı altında yapılan bu ahlaksızlığı asla kabul etmiyor şiddetle protesto ediyoruz. Kimsenin Allah Resulüne saldırmak, O'nunla alay etmek gibi bir ifade özgürlüğü yoktur ve hiçbir zaman da olmayacaktır. Gençlik olarak diyoruz ki kimse bizden Peygamberimizle dalga geçip O'na hakaret edenler için iyi duygular beslememizi beklemesin."