CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ardahan'da:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ardahan'da:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ardahan'da:
- "Huzuru bu ülkeye getireceğiz, kardeşliği getireceğiz. Aç, açıkta kimseyi bırakmamak bizim temel felsefemizdir. Irk ayrımı yapmayacağız. İnanç yapmayacağız. Yaşam tarzı ayrımı yapmayacağız. İnsan insandır, Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır. Bütün insanlar benim başımın tacıdır" - "Türkiye zengin bir ülkedir, Türkiye güçlü bir ülkedir. Türkiye'nin üretmesi lazım, Türkiye'nin zenginleşmesi lazım"

ARDAHAN (AA) -  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , "Huzuru bu ülkeye getireceğiz, kardeşliği getireceğiz. Aç, açıkta kimseyi bırakmamak bizim temel felsefemizdir. Irk ayrımı yapmayacağız. İnanç yapmayacağız. Yaşam tarzı ayrımı yapmayacağız. İnsan insandır, Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır. Bütün insanlar benim başımın tacıdır" dedi.

Kılıçdaroğlu, Hanak Belediyesini ziyareti sırasında vatandaşlara seslenerek, 7 Haziran'daki seçimler için destek istedi. 

Ülkeye huzur ve kardeşlik getireceklerini belirten Kılıçdaroğlu, "Aç, açıkta kimseyi bırakmamak bizim temel felsefemizdir. Irk ayrımı yapmayacağız, İnanç ayrımı yapmayacağız. Yaşam tarzı ayrımı yapmayacağız. İnsan insandır, Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır. Bütün insanlar benim başımın tacıdır" diye konuştu.

Emekliye ikramiye sözünü yineleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"7 Haziran'da yeni bir Türkiye 'de yeni bir başlangıç yapalım, yeni bir sayfa açalım. Eski gerginlikleri bırakalım. Her kuruşun hesabını size veren bir yönetim gelsin. Yoksulluğu bu topraklardan silip atalım, işsizliği silip atalım. Emeklimiz huzur içinde yaşasın. Sözüm var, ramazan ve kurban bayramında birer maaş ikramiye vereceğim. Bu da benim sözümdür. Efendim bu parayı nereden bulacaksınız? Hiç meraklanmayın, her şeye para var, emekliye gelince para yok. Niye yok? Bu ülke zengin ülke. Sorun, 'efendim Türkiye dünyanın 19. büyük ülkesi, ben de biliyorum. Emekliye gelince niye küçülüyor. Emekliye gelince de büyük ülke olması lazım. Emeklinin de hakkını vermesi lazım."

- "Hiç kimse muhtaç olmayacak"

Kılıçdaroğlu, "Aile sigortası" getireceklerini ve hiçbir ailenin gelirinin 720 liranın altında olmayacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Parayı sosyal devletten, erkeğin değil kadının banka hesabına yatıracağız. Kadın gidip parasını çekecek, evinin, mutfağının ihtiyacını karşılayacak. Çoluk-çocuğunun rızkını sağlayacak. Hiç kimse muhtaç olmayacak. Bu topraklarda hiçbir vatandaşı, bir başka vatandaşa muhtaç etmeyeceğiz. Herkes huzur içerisinde yaşayacak. Çünkü benim felsefeme göre de inancıma göre de sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Dolayısıyla sosyal devlet güçlü olacak, fakir-fukaranın, garip-gurebanın yanında olacak. Bütün ihtiyaçlarımızı karşılayacağız. Türkiye zengin bir ülkedir, Türkiye güçlü bir ülkedir. Türkiye'nin üretmesi lazım, Türkiye'nin zenginleşmesi lazım. Yeter ki namuslu davranalım. Yeter ki siyasetçi olarak cebimizi değil, vatandaşın cebini düşünelim. Yeterki yandaş için değil, vatandaş için çalışalım. ben sizin için çalışacağım, ben sizden birisiyim. Anadolulu Kemal'im ben."

Hanak Belediyesinin ardından, Damal Belediyesini de ziyaret eden Kılıçdaroğlu, daha sonra Iğdır'a gitti.