CHP Grup Başkanvekili Gök:

CHP Grup Başkanvekili Gök:
CHP Grup Başkanvekili Gök:
- "CHP kendi gücüne, örgütüne, tabanına, halkına güvenerek tek başına iktidar olmak için mücadele ediyor. Biz kimseyle ittifak yapmıyoruz. Bizim tek ittifakımız halkımızladır"

ERZURUM (AA) -  CHP TBMM Grup Başkanvekili Levent Gök, diğer siyasi partilerle ittifak kurulduğu iddiasına ilişkin, "CHP kendi gücüne, örgütüne, tabanına, halkına  güvenerek tek başına iktidar olmak için mücadele ediyor. Biz kimseyle ittifak yapmıyoruz. Bizim tek ittifakımız halkımızladır" dedi.

Partisinin Erzurum İl Başkanlığı'nda partlilerle bir araya gelen Gök, daha sonra Lala Paşa Camisi ve Yakutiye Medresesi arasına konuşlandırılan seçim tırını ziyaret etti.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Gök, arkadaşlarının son derece demokratik bir ortamda yürütmek istediği çalışmaların iktidar partisi tarafından engellendiğini savunarak, şehrin her tarafında AK Parti tarafından stantlar açıldığını belirtti.

Daha öncede benzer sorunlarla karşılaştıklarını ifade eden Gök, şöyle konuştu:

"Buradan herkese sesleniyorum, ayağınızı denk alın, burası Türkiye . Bir aşiret toplumu değil. Türkiye'de herkes demokrasiyle yönetilecek, herkesin demokrasiden pay alma hakkı var. Bizde demokrasiden, özgürlükten ve seçime dönük çalışmalarımızdan en ufak bir şekilde taviz vermeyeceğiz. Tüm arkadaşlarımızla beraber, gerekirse arkadaşlarımız bu tırda yatarak, tırımızı, çalışma alanımızı koruyacaklar. Bunları kurda, kuşa yem etmeyecekler. Herkes haddini bilsin, herkes ayağını denk alsın. CHP'ye sataşarak korkunun ecele faydasının olmayacağını göreceksiniz. CHP, 7 Haziran'da iktidara geliyor. Bu yaptıklarınızın hesabını birer birer sizden soracaktır." 

AK Parti'nin devlet olanaklarını lehine kullandığını öne süren Gök, Türkiye'de demokrasiyi tekrar hakim kılacaklarını söyledi. 

"Türkiye'de herkesin sandıktan çıkacak oyu mutlaka sandıklardan çıktığı gibi seçim tutanaklarına yansıyacaktır" diyen Gök, "Bunun tedbirlerini arıyoruz. Seçimlerde iktidar partisinin yapacağı her türlü hileye karşı da hazırlıklıyız. Güçlüyüz ve onların yapacakları her türlü hileye karşı bütün gücümüzle biz de sandıktan demokrasiyi, CHP iktidarını çıkartmak üzere çalışıyoruz" şeklinde konuştu. 

Gök, sözlerini şöyle tamamladı:

" AKP aslı astarı olmayan, söylentilerle 'çamur at izi kalsın' siyasetini götürüyor. AKP'nin ciddiye alınır bir yanı kalmamıştır. Zaten Davutoğlu 'Başbakan mı, boş bakan mı' belli değil. Ne söylediği belli değil, zaten kendisi de ortada yok. Söylediklerini ciddiye de almıyoruz. CHP kendi gücüne, örgütüne, tabanına, halkına  güvenerek tek başına iktidar olmak için mücadele ediyor. Biz kimseyle ittifak yapmıyoruz. Bizim tek ittifakımız halkımızladır."