Cizre'deki zırhlı polis aracına roketatarlı saldırı

Cizre'deki zırhlı polis aracına roketatarlı saldırı
Cizre'deki zırhlı polis aracına roketatarlı saldırı
- Saldırıda şehit düşen polis memuru Salih Hüseyin Parça için Erzurum'da tören düzenlendi - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "Bu ülkede, kan akmasın, barış, kardeşlik olsun ve şu tablolar yaşanmasın diye devlet olarak, hükümet olarak çok çaba sarf ettik. Bütün bu çabaların sonunda geldiğimiz, şu yaşadığımız acı tablo ve sahne bize gösterdi ki Çoruh Nehri uyur ama hainler ve alçaklar uyumuyorlar" - "Canımızı yakanların, onlarca misliyle canlarının yakılacağını ifade etmek istiyorum. Biz bu aziz ülkeyi bit pazarında bulmadık"

ERZURUM (AA) - Şırnak'ın Cizre ilçesinde, terör örgütü mensuplarının zırhlı polis aracına düzenlediği roketatarlı saldırıda şehit düşen polis memuru Salih Hüseyin Parça için Erzurum'da tören düzenlendi.

Diyarbakır 'daki törenin ardından askeri uçakla Erzurum Hava Meydan Komutanlığına getirilen Parça'nın naaşı, cenaze nakil aracıyla İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi.

Buradaki törene, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da katıldı.

Törende konuşan Bakan Çelik, şehit polisin peygamberlikten sonra en yüce makama ulaştığını söyledi.

"Ülkede, kan akmasın, barış, kardeşlik olsun ve şu tablolar yaşanmasın" diye devlet olarak hükümet olarak çok çaba sarf ettiklerini ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

"Bütün bu çabaların sonunda geldiğimiz şu yaşadığımız acı tablo ve sahne bize gösterdi ki Çoruh Nehri uyur ama hainler ve alçaklar uyumuyorlar. Onlar alçaklıklarına ve hainliklerine devam ediyorlar. Canımızı yakanların, onlarca misliyle canlarının yakılacağını ifade etmek istiyorum. Biz bu aziz ülkeyi bit pazarında bulmadık. Bunun için çok bedeller ödendi. Bir çakıl taşına zarar gelmemesi için her türlü tedbiri alacağımızı ifade etmek istiyorum. Başta şehit ailesi olmak üzere güvenlik güçlerimize ve herkese sabırlar diliyorum."

Konuşmanın ardından şehidin annesi, babası ve ablası tabuta sarılarak, gözyaşı döktü.

Duaların ardından şehit Parça'nın naaşı, karayoluyla memleketi Artvin'in Yusufeli ilçesine uğurlandı.

Bakanlar Çelik ve Müezzinoğlu da şehidi son yolculuğuna uğurlamak için karayoluyla Yusufeli ilçesine hareket etti.