"Çocuk Eğitim Merkezi" Projesi

"Çocuk Eğitim Merkezi" Projesi
"Çocuk Eğitim Merkezi" Projesi
ERZURUM (AA) - Erzurum'da yürütülen "Çocuk Eğitim Merkezi" Projesi kapsamında çeşitli aktiviteler düzenleniyor.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da yürütülen " Çocuk Eğitim Merkezi" Projesi kapsamında çeşitli aktiviteler düzenleniyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi  bünyesinde uygulanan ve Erzurum Gençlik Spor Kulübü tarafından hazırlanan proje kapsamında, minik öğrencilere yönelik etkinlikler düzenleniyor.

Gençlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Metin Günay, yaptığı açıklamada, projenin İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığınca desteklendiğini ve kentte yaşayan 100 dezavantajlı çocuğu kapsadığını söyledi.

Günay, "Bu proje okula devam ederken sokakta çalışma riski bulunan 100 dezavantajlı çocuğun geleceğine umut olacaktır" ifadesini kullandı.

Günay,  şunları kaydetti:

"Proje çocukların ailelerini de kapsamaktadır. Aileler arasında daha güçlü bir iletişim bağı oluşturmaktadır. Böylelikle çocuklar, sokaklar yerine bu merkezde geleceklerini uzman eğitmenler eşliğinde şimdiden kurmaya başladılar. Ayrıca proje, bölgemizde bulunan çocuklara, kültüler ve sanatsal etkinlik kazandırmayı hedefliyor."

Günay, projenin 1 Eylül 'de başladığını ve 1 Mart 2015'te sona ereceğini belirtti.